Hozzánk és a lakásunk adottságaihoz igazodnak a legújabb tévék
2021. március 30. írta: persica

Hozzánk és a lakásunk adottságaihoz igazodnak a legújabb tévék

Ha eddig azt gondoltuk, hogy előre ki kell találnunk, a szobában hova fogjuk elhelyezni leendő tévénket és nekünk kell átgondolnunk, mire és hogyan fogjuk használni a készüléket, itt az idő, hogy megváltoztassuk a véleményünket. Az LG új technológiai megoldásaival és beépített funkcióival most a tévénk igazodik hozzánk – legyen szó képi beállításokról, hangzásról, okostévés böngészésről vagy tartalomfogyasztási szokásokról.

Fényerő és hangzás

A mesterséges intelligencia lehetőséget adott arra, hogy a tévénk a szobánk adottságaihoz igazodjon.  Az LG új, 2021-es tévéin ugyanis nem manuálisan kell megadnunk az ideális fényerőszintet és egyéb beállításokat, hiszen azok helyettünk is gondolkodnak. Otthonunk környezeti jellemzői, például az adott szoba fényviszonyai alapján ezek a tévék képesek beállítani a képminőséget és az egyes jelenetekhez szükséges fénymennyiséget. Az új OLED evo technológia most minden korábbinál nagyobb fényerőt garantál mindehhez, így akár egy napsütéses tavaszi napon sem lesz gondunk a hétvégi, délelőtti tévézéssel.

Képminőség a kedvenc tartalmainkra szabva

Ugyancsak a mesterséges intelligencia miatt lehetséges az, hogy a tévék képesek az alacsonyabb felbontású, rosszabb képminőségű tartalmakat – például kedvenc régi filmjeinket és sorozatainkat – feljavítani. Így nem kell aggódnunk azon, hogy például egy 4K vagy 8K felbontású tévé vásárlásakor csak tökéletes minőségű YouTube-természetvideókat fogunk tudni nézni a készüléken. A hangzással ráadásul még egy Jóbarátok-maraton alatt sem lehet gondunk, hiszen a mesterséges intelligencia a régebbi kétcsatornás hangzást virtuális 5.1.2 térhangzássá alakítja, így úgy fogjuk érezni, mintha moziban lennénk.

TV, streaming, játék

A tévék azon túl, hogy a lakásunk jellemzőihez igazítják a beállításokat és feljavítják a rosszabb minőségű képet és hangot, még a kedvenc tartalomtípusainkra is figyelnek. Legyen szó streamingről vagy tévécsatornákról, az ún. Picture Pro funkció képes felismerni a képernyőn megjelenő tárgyakat és azokat külön-külön kezelve háromdimenziós hatást és mélységet ad minden jelenetnek. Azoknak, akik szeretik a PC-s és konzolos játékokat, a Game Optimizer funkció kedvez, ami automatikusan az adott játék típusához leginkább illő képi beállításokat alkalmazza.

Tartalmak ránk szabva

A személyre szabott felhasználói élményről a webOS 6.0 okostévérendszer gondoskodik, ami a korábban nézett tartalmak alapján személyre szabott ajánlásokat ad az esti mozizáshoz. A mozgásérzékelős Magic Remote távirányítón dedikált gombokat is találunk a legnépszerűbb streaming szolgáltatókhoz - például a Netflixhez -, így csak egyetlen mozdulat szükséges ahhoz, hogy ott folytassuk a kedvenc sorozatunkat, ahol abbahagytuk.

Stílus és forma

Az LG 2021-ben minden korábbinál szélesebb tévékínálatot vonultat fel mind paneltípusok, mind pedig képernyőméret szempontjából. A már itthon is kapható OLED és NanoCell tévék mellett az év második felében már a QNED Mini LED kijelzők között is válogathatunk. A teljes portfólióban a 48 hüvelykestől a 83 collosig szinte mindenféle méretű tévét találunk, melyek mindegyike elképesztően vékony, elegáns, és bármilyen enteriőrt jól kiegészít.

A bejegyzés trackback címe:

https://persica.blog.hu/api/trackback/id/tr3116485060

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása