Érdemes-e belevágni a végleges szőrtelenítésbe vagy maradjunk inkább a megszokott átmeneti megoldásoknál? Körüljártuk a témát!
A szőrös női lábak utoljára az őskorban lehettek széles körben elfogadottak, az ókorból ugyanis már többféle szőrtelenítési módszer is maradt ránk – többek közt a reneszánszát élő cukorpasztával történő szőreltávolítás. Az átmeneti szőrtelenítésnek számos módját ismerjük és gyakoroljuk előnyeikkel és hátrányaikkal együtt. Ha meguntuk a folyamatos, élethosszig tartó procedúrát most dönthetünk úgy, hogy jövő nyártól soha többé nem foglalkozunk a szőrszálainkkal és elkezdhetjük a végleges szőreltávolítást eredményező kezeléseket.
Átmeneti megoldások:
A legelterjedtebb ideiglenes módszer a szőrtelenítésre a borotválás, mely egyszerűen levágja a bőr felszíne feletti szálakat. Előnye, hogy egyszerű, hátránya hogy 2-3 naponta el kell végezni valamint a növekvő szőrszálak szúrnak és látszanak a bőrön. Előfordulhatnak szőrbenövések is, amelyek szőrtüszőgyulladást okozhatnak.
A fizikai szőrtelenítési módok, vagyis a gyantázás, csipeszelés, cukros gyantázás tartósabbak a borotválásnál, mivel a szőrt a bőrfelszínnél mélyebben távolítják el. Ha folyamatosan használjuk ezeket a módszereket a szőrszálak gyengülhetnek, sőt a szőrtüszők részben elhalhatnak. Előnyük, hogy költséghatékonyak hátrányuk, hogy fájdalmasak valamint az alkalmazásukhoz meg kell várni egy bizonyos szőrhosszt. Ezen kívül a gyanta összetétele allergiát okozhat.
A vegyi úton történő depiláció szőrtelenítő krémekkel, lúgos alapanyagokkal történik, melyek leoldják a keratint. Előnye, hogy gyors és fájdalommentes, hátránya, hogy nemcsak a szőrszálat, hanem a hám keratinját is kikezdik. Használata allergiát okozhat. Az eredmény csak néhány napig élvezhető.
Végleges szőrtelenítés: A végleges szőrtelenítés a bőr mélyén, a szőrtüszőben lévő, szőrnövésért felelős mátrixsejtet a hőenergiává alakuló villanófény segítségével kiiktatja. Két hét múlva a szőrszál kihullik, és többé nem termelődik a helyén újabb. Az eredményes végleges szőrtelenítés kulcsa a helyesen megválasztott hullámhossz, mivel a bőrszín és a szőrszálak színárnyalata, minősége mindenkinél más és más. A korábbi villanófényes kezelések éppen amiatt voltak gyakran eredménytelenek, mivel minden pácienst ugyanazzal a hullámhosszúságú fénnyel kezeltek. A DPC villanófény abban különbözik a széles körben elterjedt IPL-től, hogy hullámhossza a páciens bőr- és szőrtípusához, pontosan és precízen beállítható, így nem csupán a világos bőrrel és sötét szőrszálakkal rendelkezők esetén lesz sikeres a kezelés. Mivel a szőrszálak a növekedés különböző fázisaiban vannak, több kezelésre lesz szükség, mire minden működő szőrtüszőre sor kerül: általában 6-8 alkalom után véglegesen megszabadulunk a nem kívánt szőrzet 80-90%-ától. A Royal Clinics orvos-esztétikai központban használt Sharplight Formax készülék 10 év kutatómunka eredménye. Ezzel a készülékkel a kezelő a villanásokat teljes mértékben egyénre szabhatja. Kezelésről kezelésre is módosítják a beállításokat, mivel a szőrszálak időközben vékonyodnak és vesztenek pigmentációjukból. A kezelés során alkalmazott kontakthűtés nyugtató hatású, és növeli a kényelemérzetet.
A végleges szőrtelenítés egyetlen hátránya, hogy több anyagi ráfordítást igényel, azonban az olcsó, de évtizedeken át alkalmazott módszerek sem gazdaságosabbak hosszú távon. A kezelés időtartama a kezelt terület nagyságától függ, az ismétlésszámot a szőr színe, erőssége határozza meg. Az élvonalbeli technológiákat kínáló Royal Clinics a DPC kezeléshez garanciát is biztosít! Fontos, hogy a kezelések megkezdése előtt legalább egy hónappal semmiképpen ne epiláljuk, vagy gyantázzuk a szőrt, csak borotvát használjunk! A kezelés előtt és alatt napozni, szoláriumozni nem szabad.