A célok között szerepel, hogy lecserélik az egyszer használatos műanyag tasakokat, és újrahasznosított vagy fenntartható forrásból származó bio anyagokat alkalmaznak minden műanyag alapú csomagolás helyett.
2015-ben a LEGO Csoport ambiciózus bejelentést tett: 2030-ig nemcsak az építőkockák, de a csomagolásaik is 100%-ig újrahasznosíthatóak lesznek. A LEGO bejelentette, hogy ez az időpont módosul, s már 2025-re fenntarthatóvá válik a csomagolásaik 100%-a.
Mára már a LEGO csomagolások többsége kartonpapírból vagy papír alapú, újrahasznosítható anyagból készül, amely FSC minősítéssel rendelkező, fenntartható forrásból származik.
Tim Brooks, a LEGO környezeti fenntarthatóságért felelős alelnöke így nyilatkozott: „Annak érdekében, hogy a tőlünk telhető legjobb módon támogassuk cégünk küldetését, ígéretet tettünk a Föld megóvására, és továbbra is nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy megőrizzük a jövő generációi számára. Az újrahasznosítható csomagolások bevezetése az egyik legfontosabb része az ígéretünk beteljesítésének. Azzal, hogy előbbre hoztuk a céldátumot, hangsúlyozzuk annak fontosságát, hogy hamarabb kell megtalálnunk az újrahasznosítható csomagolóanyagokat. Annak ellenére, hogy az elmúlt három évben nagy lépéseket tettünk előre, azt is látjuk, hogy sokat kell még fejlődnünk.”
A LEGO építőkockákat úgy gyártják, hogy azokat sokáig újra lehessen használni, ezek a kreatív építőelemek nem csak egy generációnak nyújtanak önfeledt szórakozást - azonban nem mindenki tartja meg a dobozt és a csomagolást.
A LEGO Csoport tisztában van azzal, hogy bizonyos LEGO csomagolások egyszer használatos anyagból készülnek, amely nem újrahasznosítható, éppen ezért azon dolgozik, hogy a fenntartható jövő érdekében fejlessze a csomagolási technológiáját.
„A célunk, hogy 2025-re ne legyen olyan LEGO csomagolás, ami a szemétlerakóban végzi. Ugyanis terveink szerint minden megújuló, vagy újrahasznosítható anyagból fog készülni, ezzel is segítve a vásárlókat az újrahasznosításban.”
A LEGO Csoport már korábban is tett számos olyan lépést, amelyek elősegítik a fenntarthatóság fejlődését:
2018-ban a cég elkezdett újrahasznosított műanyag csomagolásokat forgalmazni. A fogyasztók, az átlátszó műanyag ablakokon keresztül megleshetik, mit rejtenek a LEGO dobozok.
Az idei évben az Egyesült Államokban és a Kanadában forgalmazott LEGO dobozokon megjelent a How2Recycle® címke, amely segíti a vásárlókat a csomagolások újrahasznosításában.
2017-ben, amikor a műanyag tálcák – amelyeket az adventi naptár csomagolásához használtak – helyét átvették a cellulóz rost alapú tartók, közel 1 millió műanyag tálca kidobását előzték meg.
A LEGO dobozoknál használt kartonpapírok közel 75%-a újrahasznosított anyagból készült.
Az átlagos LEGO dobozok méretét 14%-kal csökkentették, ezzel hatékonyabbá téve a szállítást. Ez éves szinten 3000 teherautónak megfelelő szállítmányt, illetve 7000 tonna kartonpapírt jelent.
Minden papír és karton, amelyet a LEGO gyártása és csomagolása során használnak fel, újrahasznosítható és a Forest Stewardship Council által igazolt.
A LEGO Csoport a fenntartható fejlődés jegyében az újrahasznosíthatóságra helyezi a hangsúlyt. A következő három területen látja a fejlődés lehetőségét:
Megújuló: LEGO dobozok és csomagolások 100%-a újrahasznosítható, és könnyen lebomló bio anyagból készül.
Hatékonyság: folyamatosan kutatni azt, hogyan lehet optimalizálni a csomagolást, megfelelni a vásárlói elvárásoknak, miközben szem előtt tartjuk a környezettudatosságot.
Újrahasznosítás: már a termékek csomagolásán is fontos felhívni a fogyasztók figyelmét az újrahasznosításra.
Miből is áll a fenntartható anyag?
A LEGO Csoport úgy véli, hogy az új, fenntartható anyagoknak még kisebb ökológiai lábnyommal kell rendelkezniük, mint azoknak az anyagoknak, amelyeket felváltanak az olyan kulcsfontosságú környezetvédelmi és társadalmi hatásterületeken, mint például a fosszilis erőforrások felhasználása, az emberi jogok és az éghajlatváltozás.
Fenntarthatóság a LEGO Csoportnál
A WWF-fel való együttműködése a vállalat azon erőfeszítéseinek részét képezi, amelyekkel szeretné csökkenteni a termelés és a beszerzés során létrejövő szén-dioxid-kibocsátást, és ezzel is segíteni a klímaváltozás elleni globális fellépést.
A szélenergiába történő befektetésnek köszönhetően a LEGO kockák gyártására felhasznált energia mennyiségét megújuló energia előállításával egyenlítik ki.
További információért kérem, látogasson el az alábbi oldalra: www.LEGO.build/ResponsibilityAmbitions