HYALURON CELLS
2019. február 24. írta: persica

HYALURON CELLS

Szépségtippek a tél végére!

Szinte nincs olyan évszak, amikor ne lenne kitéve bőrünk extra megerőltetésnek. Éppen ezért fontos, hogy mindig időt, energiát és pénzt áldozz rá, hiszen meghálálja a gondoskodást és az odafigyelést. Mutatjuk, a hidegebb hónapokban és tél végén mire kell fokozottan ügyelned!

Hidratálj, hidratálj és hidratálj
A hidegebb hónapokban a leggyakoribb bőrprobléma a kiszáradás. Ezen nincs mit csodálkozni: a fűtés miatt szárazabb a levegő, szívesebben ázunk a forró vízben, és nem igényeljük olyan sűrűn a folyadékpótlást, mint nyáron. Ennek aztán borítékolható eredménye, hogy kiszárad a bőrünk, különösen az érzékeny arcbőrünk, amit az időjárás viszontagságai is kínoznak. Mit tehetsz? Először is ügyelj rá, hogy továbbra is pótold a folyadékot, hiszen a bőr kiszáradása is sokszor belülről indul, a tested nem tudja biztosítani számára a vizet, ha neki sem jut. Ezen felül kerülendő, hogy túl forró vízben fürödj, zuhanyozz. A legjobb az lenne, ha sosem használnál meleg vizet, csupán langyosat, de persze télen kifejezetten jót tesz a léleknek a forróság. Ezt ellensúlyozni tudod, ha nem mindennapos program a forró fürdő, illetve, ha nagyon gondosan krémezel, hidratálsz utána. A lakásban pedig érdemes párologtatnod, ha túl száraz lenne a levegő.

Szépségtipp: A Fytofontana Stem Cells hialuronsavas emulzió a ráncok feltöltését és a bőr hidratálását célozza meg, az őssejtes hatóanyagkomplex bőrfiatalító hatásán túl. A hozzáadott liposzómás formájú hialuronsav mellett, olyan kivételes hatóanyagot is tartalmaz, mely a bőr saját hialuronsav termelését fokozza. Ezzel a kettős hatással biztosítja a ráncok feltöltését és a bőr megfelelő hidratáltságát.

Radírozni ilyenkor is kell!
A hatóanyagok megfelelő felszívódását könnyebben elő tudod segíteni, ha rendszeresen radírozod az arcbőrödet. Persze nem gyakrabban, mint heti egy, maximum két alkalommal. Célszerű arcbőrre apróbb szeműt, testre durvább szemcséjű radírt választani és fontos, hogy ne feledkezz meg az ajkaidról sem. Használhatsz, otthon saját kezűleg készített cukros ajakradírt, vagy akár a fogkefédet is bevetheted! A lényeg, hogy finom mozdulatokkal haladj.

Pótold a zsírokat!
Tudvalevő, hogy télen kevesebb faggyú, verejték termelődik a bőrünkben, így az egyébként is száraz, normál bőr ilyenkor szinte a végletekig képes kiszáradni. Ha neked is ilyen a bőrtípusod, fontos, hogy áttérj gazdagabb, zsírosabb krémekre (vagy akár sima zsírokra, olajokra, pl. kókuszzsír, shea vaj). Azonban, ha zsíros a bőrtípusod, nem feltétlenül igaz, hogy neked is váltanod kell, ugyanis ezzel csak elősegítheted a bőrproblémák, pattanások kialakulását. Ugyanakkor arra mindenkinek figyelnie kell, hogy nem igazán ajánlatos vízbázisú krémeket használni olyan bőrfelületeken, amik aztán érintkeznek a szabad levegővel. Tehát, nem szerencsés, ha olyan arckrémet választasz, ami főleg vízre épül (nézd csak meg az összetevők listáját), hiszen a nagy hidegben ez nem hogy védené, kifejezetten károsítja a bőrödet. Természetesen otthon, az esti fürdőzés után nyugodtan választhatod ezeket a krémeket, de a szabadlevegőn egyáltalán nem ajánlatos, ott sokkal jobban jársz a zsíros alapú termékekkel.

Fokozd a vérkeringést!
Nem csupán a zsírok termelése lassul ilyenkor, hanem a vérkeringés is, ami természetesen hatással van bőröd állagára, színére, rugalmasságára. Amikor csak van időd, az esti zuhanyt turbózd fel egy alapos dörzsöléssel, és ha van rá módod, járj el szaunázni, infra szaunázni! Kiváló lehetőség a masszázs is, akár olyan speciálisat is választhatsz, ami segít legyőzni a narancsbőrödet. Persze, ebben az esetben ne számíts túl nagy ellazulásra, az ilyen masszázsok fájdalmasak, de kétségtelenül fokozzák a vérkeringést.

A bejegyzés trackback címe:

https://persica.blog.hu/api/trackback/id/tr6114645777

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása