2020 legyen az egészséged éve
2019. december 31. írta: persica

2020 legyen az egészséged éve

Hét egyszerű tanács és tipp egy egészségesebb életért

Az egészségért tenni kell, az új év pedig ideális lehet ahhoz, hogy egészségesebb életmódra váltsunk. Természetesen ez nem megy egyik napról a másikra, de hogy könnyebb legyen a váltás, az AVON szakértőjének segítségével összegyűjtöttünk néhány olyan javaslatot, amivel tehetünk magunkért.

A stressz, a mozgásszegény életmód, a rendszertelen étkezés és a dohányzás mind hozzájárulnak az olyan betegségek kialakulásához, mint például a cukorbetegség, szív- és érrendszeri megbetegedések vagy a daganatos megbetegedések. Már apró életmódbeli változtatásokkal tehetünk egészségünkért, ehhez gyűjtöttünk össze olyan tanácsokat és fogadalmakat, amik segítségünkre lehetnek 2020-ban:

Az első lépés ahhoz, hogy az új évben valóban teljesíteni tudjuk a célokat és fogadalmakat, hogy értékeljük az előző évet és írjuk össze, hogy mit sikerült megvalósítanunk az előző évi fogadalmak közül, min szeretnénk változtatni és gondoljuk végig, hogyan tudjuk ezt megvalósítani. Erre azért van szükség, mert az egészségtudatos életmód kialakítása egy hosszú folyamat, ami eleinte sok odafigyelést igényel.

A legtöbben minimum napi 8 órát ülünk, ezért a mozgást rendkívül fontos beépíteni a mindennapokba. A sportot fokozatosan kell elkezdeni, mert a túlzásba vitt edzéssel többet ártunk magunknak, mint használunk. Ha van rá módunk, próbáljunk ki több mozgásformát, de ha otthon tornáznánk, ma már rengeteg online elérhető mozgásprogram közül válogathatunk. Vannak applikációk is, amik az alkatunkhoz igazítják a gyakorlatokat. Azok, akik még nem érzik magukban az erőt a tornázáshoz, próbáljanak meg naponta minimum 20-30 percet sétálásra fordítani.

Az étkezés kritikus pontja az egészséges életmódnak, amire időt kell szánni. Törekedjünk a rostban gazdag táplálkozásra, fogyasszunk minél több zöldséget és gyümölcsöt. Próbáljuk kerülni a cukrot és a gyorsan felszívódó szénhidrátot. Segítség lehet, ha minden hétre előre kinézzük a recepteket, amiket főzni szeretnénk, és így nem kell hét közben ezzel foglalkoznunk. Írjuk össze, hogy adott dolgokat mivel tudunk helyettesíteni és néhány hét után már automatikusan azt emeljük le a boltok polcairól.

A minőségi pihenésre is időt kell szakítani. Ha kipihentük magunkat, sokkal hatékonyabbak vagyunk, és jobban viseljük a stresszt is. Az új évben törekedjünk arra, hogy a mindennapi rohanás mellett szakítsunk időt a pihenésre és magunkra.

Az olyan káros szenvedélyekről, mint például a dohányzás, érdemes minél előbb leszokni, mert rengeteg kóros megbetegedés melegágyai. Tűzzünk ki heti célokat és motiváljuk magunkat a dohányzásról való leszokásra, pl. számoljuk ki, hogy havi szinten mennyit költünk cigarettára és mi mindent tudnánk venni ebből a pénzből.

Az alkoholról nem kell teljesen lemondani, de ügyelni kell a mennyiségre, mert a túlzott alkoholfogyasztás hatalmas károkat okoz a szervezetben. Inkább igyunk ritkábban, de akkor minőségi italokat. Érdemes évente egyszer egy száraz hónapot tartani, amire például a január tökéletes lehet.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni azt, hogy mennyire fontosak az egészségügyi szűrések. Amennyiben nincs tünetünk, évente egyszer legalább csináltassunk teljes labort, látogassunk el nőgyógyászunkhoz (férfiak urulógusukhoz), nézessük meg vérnyomásunkat, szemünket, anyajegyeinket és vegyünk részt az ingyenes szűrővizsgálatokon. Senki sem szeret orvoshoz járni, azonban vannak olyan betegségek – mint például a mellrák –, amelyek időbeni felismerése életmentő lehet.

„Ennél a pontnál ki kell emelnem, hogy nagyon fontos, hogy mindenki ismerje a saját testét és figyelje a teste által küldött jeleket. Amikor valami szokatlant tapasztalunk magunkon, ne várjuk a tünetek elmúlását, hanem forduljunk orvoshoz. Ne féljünk a betegségektől, inkább ismerjük meg őket és tegyünk ellenük. Az AVON által elkészített edukációs kisfilm például érthetően és félelemkeltés nélkül mondja el a lefontosabb információkat a mellrákról és az önvizsgálat fontosságáról” – tette hozzá Dr. Drajkó Veronika, az Emlőrák Gyógyításáért Alapítvány elnöke.

Az edukációs kisfilm az alábbi linken elérhető: https://youtu.be/xzURD-QGLSk.

Bízunk benne, hogy a fenti tippeknek köszönhetően hozzájárultunk egy egészségesebb 2020-as évhez.

A bejegyzés trackback címe:

https://persica.blog.hu/api/trackback/id/tr615378320

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása